Galerija Romas dārzs un Leļļu mākslas un dizaina muzejs

Galerija Romas dārzs un Leļļu mākslas un dizaina muzejs

 

Galerijas apmeklējums viesnīcas viesiem ir bez maksas! 

 

Pašā Liepājas centrā, arhitekta M.P. Berči projektētās celtnes un viesnīcas Art Hotel ROMA pagalma pirmajā stāvā un pagrabā atrodas mākslas galerija „Romas dārzs”.

 

Galerija veido Liepājas mākslas vērtību kolekciju un šeit klātienē ikvienam interesentam ir iespēja iepazīt gan izcilu 20. gadsimta Liepājas mākslinieku darbu kolekciju, gan vērot citu mākslinieku veikumus un žanrisku daudzveidību galerijas mainīgajās ekspozīcijās.

Izstāde “Liepāja – Laiks - Mākslinieks” ir Liepājā vienīgais apmeklētājiem un pilsētas viesiem patstāvīgi  pieejamais vietējo mākslinieku darbu krājums, kur klātienē skatīt ap 150 mākslas darbu, tostarp -  gleznas, akvareļus un grafikas darbus. Ekspozīcijā plaši pārstāvēti Valters Uzticis, Jānis Sudmalis, Artūrs Baumanis, Augusts Annuss, Jānis Gailis, Egils Radziņš, Valdis Mackars un citi.

 

Leļļu mākslas un dizaina muzejs

 

2022.gada decembrī galerijas telpās apmeklētājiem durvis vēra Liepājā pirmais Leļļu mākslas un dizaina muzejs. Līdzīgi, kā galerijas kolekcija, kas veidota no 19. un 20.gs. Liepājas mākslinieku darbiem, arī “Leļļu mākslas un dizaina muzejā ir izveidota pamatekspozīcija “Kofermājiņu ceļojums”. Tā sastāv no Ināras Liepas seno priekšmetu krājuma. Izvietotas lelles, rotaļlietas, karuseļi, ēnu teātris un dažādi sadzīves priekšmeti no 19. gadsimta līdz pat mūsdienām. Muzeja krājumā atrodas vairāk kā 1000 eksponātu, kas laika gaitā tiks mainīti.

 

Bez pamatekspozīcijas, kurā ir apskatāma 19. un 20. gadsimta leļļu, rotaļlietu un sadzīves priekšmetu vēsture, paredzētas arī trīs izstāžu zāles, kurās tiks izstādīta laikmetīgā māksla, kā arī būs dizainam veltītas izstādes. Īpaša būs Liepājā mazākā izstāžu telpa ar nosaukumu “Mākslas ala”, kurā muzeja veidotāji piedāvās rīkot personālizstādes gan topošajiem, gan profesionālajiem māksliniekiem. 

 

Līdzās muzejam ir atvērts arī veikals, kurā var iegādāties dažāda laika perioda gleznas, grafikas darbus, fotogrāfijas, antikvāras lietas, kā arī gaumīgus dizaineru radītus priekšmetus no dažādiem materiāliem gan interjeram, gan dāvanām. Padomāts arī par mazajiem muzeja apmeklētājiem – ceram, ka viņus iepriecinās mehāniskās rotaļlietas, lelles, lāči, kaleidoskopi. Viss, kas varētu atsaukt bērnības atmiņas arī viņu vecākiem.

 

 

Bez izstāžu aplūkošanas galerija “Romas dārzs” darbojas arī sekojošās jomās un pakalpojumos:

  • Izstāžu organizēšana;
  • Vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku darbu uzpirkšana un pieņemšana komisijā;
  • Latviešu vecmeistaru un mūsdienu mākslinieku darbu noma un tirdzniecība;
  • Oriģinālu, individuālu vai biznesa dāvanu piemeklēšana no galerijas kolekcijas krājumiem.

 

Ieejas maksa – 5,00 €

Ģimenes biļete -10,00 €

Skolēni, studenti, pensionāri – 2,00 €

Privāta ekskursija (40min)  ar galerijas vadītāju – 60,00 € (max 20 personas) + ieejas biļetes

 

 

Darba laiks:
P. Slēgts
O.-S. 12:00-18:00
Sv. 12:00 – 15:00

 

 

 


Galerija "Romas dārzs” 

Zivju iela 3, LV-3401, Liepāja, Latvija
Tālr.: +371 29489547
E-pasts: info@galerijaromasdarzs.lv

www.galerijaromasdarzs.lv