Mūsu stāsts

 

 

 

 

 

ART HOTEL ROMA, LIEPĀJA, LATVIJA

 

 

Zivju iela 3 – tāda bija kādreiz slavenās Liepājas viesnīcas “Hotel de Rome”, bet tagad  - “Art Hotel Roma” adrese. Viesnīca atrodas vienā no Liepājas centra skaistākajiem iekškvartāliem – "Romas dārzā", blakus “Rožu laukumam”. Viesnīca saviem viesiem piedāvā 28 individuāla dizaina numurus ar orģināliem mākslas darbiem. Katrs numurs viesnīcā ir veidots ar mīlestību un unikāls ar sajūtu, ko rada telpa, krāsa, dizains un gaisma. Izmantotie dabīgie materiāli – koks, ķieģelis, metāls, lins – rada māju sajūtu. Interjerā katra detaļa ir pārdomāta, lai radītu emocionālu baudījumu, pārsteiguma momentu, kā arī saglabājot  vēstures mantojumu. Nav divu vienādu numuru, tāpat kā nav divu vienādu viesu. Tādēļ katram viesim ir iespēja izvēlēties tieši viņa vēlmēm atbilstošāko. 

 

Viesnīca "Art Hotel Roma” mīklas izstrādājumu un kūku kafejnīcu “ROMAS BEĶEREJA”, mākslas galeriju “ROMAS DĀRZS” un Leļļu mākslas un dizaina muzejs,  mūsdienīgi aprīkotu konferenču zāli “BERČI”, kura piemērota dažādu pasākumu rīkošanai.

 

Dažu metru attālumā atklājiet “LIEPĀJAS TEĀTRI” un Liepājas koncertzāli “LIELAIS DZINTARS”.

 

1882. gadā namu pasūtītāja – Nokolajs fon Ramedlovs. Nama būvprojekts, kura autors ir Pauls Maks Berči, pirmo reizi eksplutācijā ēka nodota 1882. gadā kā viesnīca un kā tirdzniecības nams. Sākotnēji “Hotel de Rome” bija divi atsevišķi stāvoši korpusi, kuriem pa vidu gāja iela, kas savienoja Zivju ielu ar Stendera ielu.
1885. gadā “Hotel de Rome” izsolē nopērk Berči draugs - Vilhelms Johans Rīge (Riege) -būvuzņēmējs, Priekules ķieģeļu cepļa īpašnieks, darbojies Biržas komitejā, Liepājas Mazajā ģildē un Liepājas domē – celtniecības komisijas loceklis.

Pēc Rīges nāves 1894.gadā “Hotel de Rome” kādu laiku pārvalda pārvaldnieks, bet pēc tam Rīges ģimene pārdod to tirgotājiem Drātiem. Drāti apvienoja abus korpusus, izbūvēja papildus kāpnes un ierīkoja vērienīgu vīna pagrabu. Vēlāk Drāti viesnīcā ievilka arī ūdensvadu.

Pirmā pasaules kara laikā “Hotel de Rome” bija apmetušies vācu ķeizariskās armijas virsnieki. 1920. gadā Drāti viesnīcu pārreģistrēja uz mazbērnu vārda un turpināja viesnīcu biznesu. 1939. gadā Drāti  repatriējās uz Vāciju, taču, nenokārtojuši līdz galam dokumentus – skaitījās ēkas īpašnieki līdz pat 1991. gadam, kad saņēma atpakaļ denacionalizēto īpašumu, ko uzticēja apsaimniekot Jurim Jaunzemam.

Art Hotel Roma, Zivju iela 3, LV-3401, Liepāja, Latvija

T. (+371) 63430000, E. info@arthotelroma.lv